Czy rybiki cukrowe są niebezpieczne i groźne dla człowieka?

Niebezpieczne rybiki cukrowe?!

Odpowiedź na to pytanie niby jest prosta, ale nie do końca. Rybiki cukrowe nie są niebezpieczne dla człowieka. W żaden sposób nas nie ugryzą, ani nie przeniosą żadnych chorób. Niestety koniecznie trzeba zaznaczyć, że ich obecność może wiązać się z mniejszymi lub większymi stratami materialnymi. Spowodowane jest to tym, że rybiki cukrowe żywią się wszystkim, co związane jest z ryżem, mąką, kaszą, papierem, niektórymi materiałami budowlanymi, pleśnią, a nawet szczątkami innych owadów.

Rybiki lubią nieporządek

Zaraz zaprezentujemy kilka produktów przeznaczonych do walki z rybikami cukrowymi. Wiedz jednak, że potocznie nazywane srebrzyki doskonale odnajdują się w nieporządku. Wraz z namierzeniem tych niechcianych gości warto pomyśleć o przeprowadzeniu gruntownych porządków. Ponadto warto również zadbać o weryfikację wszelkich szczelin w naszym domu, które mogłyby posłużyć za ich miejsce do bytowania. Pamiętaj, że rybiki uwielbiają ciemne i zawilgocone miejsca. Nie przypadkiem najczęściej spotkasz je w łazience lub też w kuchni.

Preparaty i środki na rybiki cukrowe w sklepie INSEKTserwis

Do walki z rybikami cukrowymi rekomendujemy skuteczne oraz sprawdzone środki, które znajdziesz w sklepie INSEKTserwis. Skąd taka pewność? Ponieważ w naszym asortymencie znajdziesz tylko sprawdzone oraz atestowane preparaty. Dotyczy to całego asortymentu sklepu. Ponadto nasza obsługa zapewnia wsparcie w zakresie doboru odpowiednich środków. Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o sowim problemie, a my dobierzemy najlepsze rozwiązanie.

Pułapka na rybiki S-trap

Pułapka przeznaczona jest do monitorowania obecności rybika cukrowego (Lepisma saccharina) i rybika szarego (Ctenolepisma longicaudata). Skuteczna, także na gryzki (Psocoptera), larwy mrzyków (Anthrenus), szubaków (Attagenus). Zobacz produkt w naszym sklepie kliknij TUTAJ.

4ROACH – Gel preparat do zwalczania owadów biegających w pomieszczeniach

Produkt przeznaczony do zwalczania owadów biegających w pomieszczeniach – w szczególności karaczanów: prusaków, karaluchów, rybików cukrowych, mrówek i innych owadów biegających w pomieszczeniach. Zobacz produkt w naszym sklepie kliknij TUTAJ.

4INSECT CONCENTRATE 100EC preparat do zwalczania owadów

Preparat w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania owadów biegających i latających w pomieszczeniach zwłaszcza: much, komarów, meszek, prusaków, karaluchów, rybików cukrowych, mrówek faraona. Udowodniona skuteczność działania preparatu już po 2 godzinach od zastosowania. Zobacz produkt w naszym sklepie kliknij TUTAJ.

4INSECT BOMB preparat do zwalczania pająków i owadów biegających

Produkt przeznaczony do zwalczania pająków, owadów biegających (prusaków, karaluchów, kowali, pluskiew, pcheł, rybików cukrowych i wiele innych)oraz owadów latających (komarów, much, meszek) w pomieszczeniach. Preparat działa na owady w sposób kontaktowy i żołądkowy. Zobacz produkt w naszym sklepie kliknij TUTAJ.