Co to jest dezynsekcja?

 

Dezynsekcja jest usługą polegającą na zwalczaniu owadów oraz pasożytów. Bardzo często ten rodzaj usługi mylony jest z deratyzacją. Należy zapamiętać, że deratyzacja wiąże się ze zwalczaniem gryzoni, a dezynsekcja ze zwalczaniem głównie owadów.

Usługa dezynsekcji przeprowadzana jest w pomieszczeniach zamkniętych. Nasza firma oprócz świadczenia tego typu usług w gospodarstwach domowych wykonuje je również w halach produkcyjnych, magazynach i innych miejscach, gdzie pojawiły się niechciane osobniki. W trosce o bezpieczeństwo zalecamy o kontakt z fachowcami, gdyż nieumiejętne stosowanie środków chemicznych może wywołać negatywne skutki zdrowotne u osób przebywających w dezynfekowanych pomieszczeniach. Nieumiejętne używanie środków chemicznych może mieć negatywne skutki zdrowotne dla człowieka oraz zwierząt domowych. Nie czekaj, skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia.

Skuteczne metody dezynsekcji

 

Usługę dezynsekcji możemy podzielić na 3 metody jej wykonywania: dezynsekcje mechanicznądezynsekcję chemiczną oraz dezynsekcje fizyczną. Najprostszym rodzajem jest oczywiście dezynsekcja mechaniczna, która jest niczym innym jak wyłapywaniem owadów i pasożytów.

Najpopularniejszymi usługami w zakresie dezynsekcji jest metoda chemiczna. Polega ona na zamgławianiu, gazowaniu opylaniu lub też opryskiwaniu dezynfekowanych powierzchni. Z uwagi na używanie środków chemicznych, tego typu metoda powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanych fachowców.

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

 

Przed przeprowadzeniem usługi dezynsekcji powinieneś zlokalizować miejsce, w którym występuje największe skupisko owadów lub pasożytów. Najczęściej będą to miejsca trudno dostępne dla człowieka. Jeżeli pomieszczeniem dezynfekowanym, metoda chemiczną będzie kuchnia, musisz zabezpieczyć pokarm, który w trakcie wykonywania usługi może być podatny na działanie środków chemicznych. Podobnie będzie w przypadku łazienek, skąd lepiej zabrać przedmioty higieny osobistej, które będą miały później kontakt z człowiekiem.

Po wykonanej dezynsekcji metodą chemiczną, należy odczekać zalecaną liczbę godzin przed powrotem do mieszkania, czy też innego miejsca. Po powrocie należy dobrze przewietrzyć wszystkie pomieszczenia, również te, w których nie była przeprowadzana dezynsekcja, ale mają z nim styczność poprzez wspólne korytarze, ciągi wentylacyjne itp. Koniecznym jest również dokładne wymycie i uprzątniecie pomieszczenia, szczególnie miejsc gdzie przechowywany jest np. jedzenie. Pamiętaj, że środki chemiczne unoszące się w powietrzu bez problemu przedostając się do różnych szafek, gdzie następnie osiadają.

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

 

Przeprowadzenie dezynsekcji bez należytej wiedzy może mieć negatywne skutki zdrowotne dla ludzi i zwierząt. Wykorzystywanie w sposób nieświadomy lub też środków chemicznych niewiadomego pochodzenia jest bardzo niebezpiecznie. Nie ryzykuj! Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia.

Usługa dezynsekcji wielkopolska, dolnośląskie i opolskie

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o dezynsekcji skontaktuj się z nami. Nasze wieloletnie doświadczenie jest gwarancją fachowo wykonanej usługi. Dezynsekcję wykonujemy na terenie miast Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Turek, Sieradz, Ostrzeszów, Kępno, Milicz, Pleszew, Jarocin, Rawicz, Poznań, Środa Wielkopolska, Śrem, Wrocław, Kluczbork, Oleśnica, Opole, Brzeg, Wieluń.

Nie czekaj i zadzwoń do nas