TELEFON KONTAKTOWY (+48) 512-322-215
Sklep Stacjonarny

Sklep INSEKTserwis,
ul. Grabowska 29a,
pawilon 11 ( targowisko Witosa )

Biuro

ul. Chłopickiego 31,
63-400 Ostrów Wielkopolski

Jak pozbyć się myszy i szczurów z domu? Najskuteczniejsze sposoby

Jesienią myszy polne zaczynają szukać ciepłego schronienia

Powszechnie przyjęło się, że myszy i szczury szukają ciepłego schronienie tylko w okresie jesienno-zimowym. Może być to związanej z występowanie myszy polnych, które szczególnie we wspomnianym okresie mają trudności ze znalezieniem pożywienia na zewnątrz. Jednak, czy wiosną i latem nigdy nie spotkałeś ich w pobliżu swojego domostwa? No właśnie… Istnieje kilka skutecznych sposobów do walki z tymi gryzoniami. Podobne rozwiązania sprawdzą się również do walki ze szczurami.

Sprawdź, czy w ścianach nie ma dziur, a drzwi po zamknięciu nie mają szpar

Jednorodzinne gospodarstwa domowe na wsiach są szczególnie narażone na niechcianą obecność myszy polnej. Bliskość pól, stodoły, czy obory jest często jednym z czynników, które przyczyniają się do obecności niechcianych gości. Bardzo często sami jesteśmy sobie winni, zostawiając po sobie otwarte drzwi lub okna. Gorzej kiedy w elewacji budynku znajdują się szczeliny lub drzwi wejściowe mają prześwit. Warto również pamiętać, że małe gryzonie potrafią spinać się bardzo wysoko. Szczeliny w konstrukcji dachowej budynku to również idealna okazja do wizyty małych gości. Sprawdźmy wszystkie wspomniane miejsca zanim będzie za późno i będziemy mieli jednego lokatora w domu więcej. Profilaktyka do podstawa.

Naturalne sposoby odstraszania myszy polnej

Bywa i tak, że najlepsza profilaktyka zawodzi, a my najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy w stanie zdiagnozować w jaki sposób dorobiliśmy się nowego lokatora. Jeżeli rok w rok mamy problem z obecnością myszy w pobliżu naszego domu, warto pomyśleć o naturalnych sposobach odstraszania. Skuteczne (choć oczywiście nie zawsze) w tym przypadku mogą być np. kocimiętka, świeże liście pomidorów, dziki rumianek. Dobrze odstraszają również lawendowe saszetki oraz mydełka. Pamiętajmy jednak, że tradycyjne rozwiązania nie zawsze się sprawdzają i postawmy na sprawdzone sposoby.

Pułapka na myszy

Jak złapać mysz w sposób humanitarny?

Kiedy jest już jednak za późno, a my chcemy w sposób humanitarny wyprowadzić dzikiego lokatora, warto wyposażyć się w „żywołapkę”. Mysz zwabiona przysmakiem wchodząc do klatki uruchamia mechanizm zatrzaskowy. W podobny sposób działa lep na myszy. W jednym i drugim przypadku złapiemy gryzonia nie robiąc mu krzywdy i po schwytaniu możemy wypuścić go na wolność na pobliskiej łące lub polu.

Trutka na myszy – skuteczny sposób zwalczania

Inną opcją są trutki na myszy i szczury. Taka metoda jest skuteczna w sytuacjach kiedy profilaktycznie chcemy zabezpieczyć się przed obecnością gryzoni. Często zdarza się tak, że nie mamy świadomości z obecności nowych gości lub zwyczajnie w świecie mamy problem z rozszyfrowaniem jaki gryzoń pozostawia po sobie różne ślady np. w postaci odchodów. Warto jednak pamiętać, żeby w żadnym przypadku nie rozsypywać trutki w pomieszczeniach, gdzie mogą przebywać dzieci. Silni trujące substancje zmieszane z pokarmem doprowadzą do powolnego lub nagłego zatrucia gryzonia, które po upływie pewnego czasu zginie.

W tym przypadku warto mieć jednak na uwadze, że martwa mysz lub szczur może umrzeć pod trudnodostępnym miejscem, a jedyną oznaką będzie nieprzyjemny zapach, który może okazać się trudny do zlokalizowania. W tym przypadku warto wyposażyć się w trutkę z mumifikatorem. Mysz lub szczur w takim przypadku zaschnie, co nie przyczyni się do rozkładu żywej tkanki.

Pułapka na myszy polne

Elektryczne odstraszacze na myszy i szczury

Emitujące niesłyszalnych dla ucha ludzkiego urządzenia skutecznie odstraszają myszy i szczury z miejsc, gdzie nie chcielibyśmy ich obecności. Podobne urządzenia działają również na krety. Jest to jedno z droższych rozwiązań w walce z małymi gryzoniami, ale niezwykle skuteczne i humanitarne.

Tradycyjne łapki na myszy

Jeżeli zaczynamy walkę z myszami i szczurami, to pierwszą metodą jaka przyjdzie nam do głowy będzie tradycyjna pułapka. W jakiś sposób jest to metoda skuteczna, ale warto pamiętać, że nie jest ona w 100% skuteczna i nie raz możemy się zdziwić, że pozostawiony wabik w postaci pokarmu zniknie, łapka będzie zatrzaśnięta, a po gryzoniu ani śladu. Ponadto nawet jeżeli złapiemy już gryzonia, musimy się liczyć z nieprzyjemnym widokiem i możliwymi zabrudzeniami do sprzątnięcia.

Pułapka lepowa na myszy

Pułapka lepowa na myszy