Jak pozbyć się pluskwy? Skuteczne sposoby

Jak pozbyć się pluskwy domowej? Skuteczne sposoby zwalczania w INSEKTserwis

Pluskwa domowa dla wielu kojarzy się ze wstydliwym problemem i jest oznaką brudu w pomieszczeniu, w którym zostaną zlokalizowane. Jest to myślenie błędne. Pluskwy mogą pojawić się w każdym otoczeniu. Poznaj skuteczne sposoby zwalczania pluskwy domowej, rekomendowane przez firmę INSEKTserwis. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu problemów oraz dysponujemy szeroką ofertą środków w sklepie online. Kliknij TUTAJ i zobacz naszą ofertę.

  • Dowiedz się, czym jest pluskwa domowa.
  • Skąd się biorą pluskwy w naszym otoczeniu?
  • Czego nie lubią pluskwy w naszym otoczeniu?
  • Skuteczne środki do zwalczania pluskwy domowej.
  • Jak zwalczać pluskwy za pomocą pary?

Co to jest pluskwa domowa?

Pluskwy to niewielkie owady, które charakteryzują się płaskim kształtem. Ich ulubionym pożywieniem jest krew ludzka oraz zwierząt. Natomiast ich ulubionych schronieniem w domu są liczne szczeliny, szpary, gniazdka elektryczne, meble lub materace.

Skąd się biorą pluskwy?

Błędnie utarło się myślenie, że pluskwy występują tylko w zabrudzonych pomieszczeniach. Prawdą jest, że w takich miejscach jest im łatwiej żyć. Wszystko z uwagi na to, że trudniej jest je zlokalizować w bałaganie. Jednak stan porządku w domu nie ma dla nich większego znaczenia. Najważniejszy jest dla nich łatwy do znalezienia pokarm.

Zastanawiasz się skąd się biorą pluskwy w domu? Mogą one znaleźć się w Twoim bliskim otoczeniu na kilka sposobów. Najczęściej jednak są przetransportowywane przez nas w bagażach, w praniu lub w starych przedmiotach, które przynosimy do domu (charakterystyczne zdarzenie dla tzw. zbieraczy).

Czego nie lubią pluskwy domowe?

Pluskwy unikają światła, dlatego bardzo często ukrywają się w opisanych wcześniej miejscach. Najczęściej wychodzą ze swych ukryć w nocy i wyruszają na polowanie. Pogryzienie przez pluskwy objawia się uciążliwym swędzeniem oraz zaczerwienieniem. Warto tutaj jednak wspomnieć, że pluskwy są np. mniej niebezpieczne, niż komary. W ciągu swojego życia najczęściej mają tylko jednego żywiciela, z którego pobierają krew. Dlatego nie przenoszą chorób, ale mogą wywołać alergię.

Jak pozbyć się pluskwy domowej?

Dla wielu osób temat pluskiew w domu to temat bardzo wrażliwy i wstydliwy. Wspomnieliśmy już o tym, że nie ma znaczenia, czy w mieszkaniu panuje porządek. Pluskwy naprawdę mogą pojawić się w każdym otoczeniu, nawet w najbardziej luksusowym hotelu, czy apartamentowcu.

Na rynku dostępnych jest sporo środków do zwalczania pluskwy domowej. Warto jednak mieć świadomość, że nie każdy preparat będzie dla nas pomocny. W pierwszej kolejności należy zlokalizować pluskwy i znaleźć miejsce ich schronienia. Może to nie być łatwe, ze względu na ich nocny tryb życia. Jednak jest to jeden z głównych kluczy do sukcesu w walce z pluskwą domową.

Pamiętaj wybierać środki do zwalczania pluskwy domowej, które są rekomendowane przez specjalistów, a co najważniejsze posiadają wiarygodne certyfikaty. Potwierdzą one nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo w kontakcie z ludźmi i zwierzętami domowymi.

Pułapka lepowa z atraktantem wabiącym na pluskwy

Alfasekt Plus zwalczanie owadów domowych [100 ml]

Środek spray na owady biegające oraz latające Duracid [500 ml]

Zwalczanie pluskwy za pomocą pary

Jednym z bardziej zaawansowanych rozwiązań do walki z pluskwą domową jest wykorzystanie gorącej pary, przy użyciu myjki parowej. Jej skuteczne wykorzystanie pozwoli nie tylko pozbyć się samych owadów, ale również ich jaj, które mogą mieścić się w trudnodostępnych szczelinach. Temperatura wydobywająca się z urządzenia pod wysokim ciśnieniem ma powyżej 100°C.

Bardzo dobrym uzupełnieniem są lepkie pułapki na pluskwy. Warto rozmieścić je w pobliżu miejsca, w którym zlokalizowaliśmy pluskwy. Może okazać się, że ze względu na trudnodostępność do ich gniazda, jakieś pojedyncze osobniku przeżyją lub wyklują się z jajeczek. Tego typu pułapki ułatwią nam kontrolowanie stanu faktycznego.

W Internecie łatwo znaleźć domowe sposoby zwalczania pluskiew np. za pomocą kurkumy lub goździków. Naszym zdaniem takie domowe metody nie dają żadnej gwarancji sukcesu. Rekomendujemy skorzystać z naszych sprawdzonych sposobów. Najlepiej od momentu zdiagnozowania problemu, zanim będzie za późno, a pluskwy rozejdą się po całym mieszkaniu lub co gorsza budynku np. za pomocą wentylacji.