TELEFON KONTAKTOWY (+48) 512-322-215
Sklep Stacjonarny

Sklep INSEKTserwis,
ul. Grabowska 29a,
pawilon 11 ( targowisko Witosa )

Biuro

ul. Chłopickiego 31,
63-400 Ostrów Wielkopolski

Jak złapać mysz w domu?

Jak złapać mysz w domu?

Mysz to jeden z tych gryzoni, który najpierw pozostawi po sobie ślady, a później świetnie się ukrywa. Wszystko z uwagi a to, że gryzonie żyją w nocy i to wtedy najczęściej szukają pożywienia dla siebie. Co zrobić kiedy mysz wprowadzi się w nasze cztery katy? Mamy na to skuteczne rozwiązania, ale poznaj również kilka mitów na ten temat.

W pospolitym myśleniu przyjęło się, że najlepszym sposobem na zwabienie myszy do pułapki jest żółty ser. Niestety to jest tylko mi i raczej sugerujemy nie stosować tej metody. Z czego zatem skorzystać? Proponujemy przygotować kawałek szynki, kiełbaski, czy tez boczku. Produkty mięsne są bardzo aromatyczne przez co są bardzo łatwo wyczuwalne dla gryzoni. Dobrze sprawdza się również płatki zbożowe oraz ziarna roślin.

Pułapki na myszy

Zapewne widziałeś wiele bajek i filmów, gdzie główny bohater rozkłada tradycyjną pułapkę na myszy zostawiając kawałek żółtego sera. Tak jak już wspomnieliśmy z tym serem byśmy się wstrzymali. Podobnie jest z pułapką, która wcale nie jest taka skuteczna. Nie zdziw się kiedy zostawisz pułapkę z pożywieniem, a drugiego dnia nie będzie wabika w postaci pokarmu, a zostanie pusta i zamknięta pułapka. Pamiętaj również, że takie pułapki mogą zainteresować psy i koty, a wtedy możesz doprowadzić nieumyślnie do ich okaleczenia.

Trutki na myszy

Rozwiązanie bardzo skuteczne mające jedną wadę. Nie każda trutka doprowadzi do natychmiastowej śmierci gryzonia. Musisz się liczyć, że mysz od momentu połknięcia trutki może pożycz jeszcze kilka godzin, a w najgorszym przypadku dni i możesz mieć problem z jej lokalizacją. Ponownie musisz pamiętać o psach i kotach, które również mogą zainteresować się trutką, co doprowadzi do ich otrucia, a w najgorszym przypadku do śmierci.

Żywołapka – humanitarna pułapka na myszy

W naszym sklepie online znajdziesz żywołapki, które pozwolą schwytać mysz nie odbierając im życia. Złapanego gryzonia będziesz mógł wypuścić na wolność z dala od swojego miejsca zamieszkania. Takie rozwiązanie jest bardzo humanitarne i oszczędzisz sobie drastycznych widoków o poranku. Dla osób, które chcą jednak skutecznie raz na zawsze rozprawić się z gryzoniem również mamy pułapki, które unieszkodliwią niechcianego gościa.