Skuteczne sposoby na wypędzenie i usunięcie much

Czy wiesz jak skutecznie pozbyć się much ze swojego otoczenia. W tym artykule zaprezentujemy najpopularniejsze oraz najskuteczniejsze metody zwalczania much. Mamy nadzieję, że dzięki nam nadchodząca wiosna oraz lato będzie dla Ciebie wolna od tych uciążliwych owadów, które w dodatku niosą ze sobą wiele niebezpieczeństw dla człowieka. Miłego czytania.

Czy muchy są groźne dla człowieka?

Kiedy nadchodzi wiosna wraz z nią zaczynają pojawiać się różne owady. Najpopularniejszymi, które swoją obecnością dręczą człowieka są muchy i komary. W pierwszej kolejności pojawiają się muchy. Czy muchy są groźne dla człowieka? Teoretycznie nie, ale praktyczne tak. Jak to możliwe? Obecność much w naszym otoczeniu bardzo często jest bagatelizowana. W odróżnieniu od komarów nie żywią się krwią człowieka, więc ich pojawienie się nie uruchamia w nas instynktu kilera – no dobra, może lekko przesada. Zwykle za ich likwidację zabieramy się dopiero wtedy, gdy zaczyna drażnić ich brzęczenie lub kręcą się wokół naszego ciała.

Prawda jest taka, że mucha na swoim ciele może mieć nawet 2 miliony bakterii. Natomiast przewód pokarmowy ponad 30 milionów. Zastanawiasz się zapewne teraz i co z tego? A no właśnie wspomniane bakterie mogą doprowadzić do Twojego zatrucia pokarmowego, zarazić czerwonką lub wąglikiem. Najczęstszymi zagrożeniami z ich strony są odchody, w postaci ciemnych plamek, które mogą pojawić się np. na pokarmie. W ten sposób niepozorne muchy mogą wyrządzić nam wiele szkód.

Moskitiera na muchy – prewencja to podstawa

Najprostszym sposobem, dzięki któremu zabezpieczysz swój dom, biuro, a nawet oborę prze muchami jest klasyczna moskitiera. Okno to najlepsza droga dla much, które w ten sposób, szczególnie w ciepłe dni naruszają nasz mir domowy. Warto również pokusić się o likwidację wszelkich szpar wokół otworów okiennych i drzwi.

Mamy jeszcze dla Was małą podpowiedź, o której możecie nie wiedzieć. Nie stawiajcie na parapetach doniczek z wodą, konewek, butelek do podlewania kwiatów. Pozostawione przy oknie są idealnym wabikiem dla much, które w ten sposób zachęcone dostaną się do Waszych wnętrz. Problem ten rozwiąże wspomniana moskitiera na muchy. Profesjonalna na wymiar ramy okna lub stworzona samodzielnie. Upewnijcie się tylko, że nie pozostawiliście żadnych szczelin.

Lepy na muchy – skuteczność uzależniona od jakości

Gdybyśmy przeprowadzili wśród czytelników tego artykułu ankietę na temat ich opinii i doświadczeń z lepami na muchy, z pewnością zdania byłby podzielone. Jedni bardzo chętnie z nich korzystają, gdyż są dla nich skuteczne. Inni kategorycznie odrzucają taką metodę zwalczania much ze względu na zaburzenie estetyki we wnętrzach lub też słabą skuteczność. O estetyce nie będzie dyskutowali. Są różne kształty, modele, czy też nawet kolory lepów, więc tutaj każdy może mieć swoje zdanie. W przypadku skuteczności wszystko zależy oczywiście od jakości produktu i naszych oczekiwań. Trudno spodziewać się, aby lep przydał nam się w pomieszczeniu, gdzie mucha jest rzadkością. Co inne np. na gospodarstwie rolnym w oborze. Tam latem można spodziewać się sporych osiągnięć.

Elektryczna pułapka na muchy – idź z duchem czasu

Elektryczne pułapki na muchy to temat bardzo rozwojowy. Takie urządzenia jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu były niemożliwe do nabycia, a teraz producenci prześcigają się w tworzeniu ich ofert. Tutaj warto przed zakupem zapoznać się z wiarygodnym opiniami innych klientów. Można zakładać, że niektóre produkty mogą okazać się mało skuteczne. Ich działanie polega na umieszczeniu w wyznaczonym miejscu jakiegoś wabika. Może być to np. miód lub coś innego, co zarekomendował producent urządzenia. Po uruchomieniu pułapka zacznie działać, a zwabiona mucha trafi do celu. Plusem jest to, że taką pułapkę można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia. Nie musi to być centralne miejsce w pomieszczeniu.

Lampy owadobójcze – wysoka skuteczność uzależniona od ceny

Lampy owadobójcze to wysoko wydajne urządzenia do walki z muchami. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że nie pobierają wcale zbyt dużej ilości prądu, a dodatkowo nowsze modele wyposażone są w ładowarki lub możliwość ładowania za pomocą kabla USB. Idealna do wykorzystywania zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i również otwartych. Skutecznie zwalcza nie tylko muchy, ale również owady.

Profesjonalne opryski na muchy – skorzystaj z oferty InsektSERWIS

Jako firma z wieloletnim stażem, oferujemy wykonania usługę oprysków na muchy. Usługa wykonywana jest zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i otwartych. Na rynku dostępnych jest sporo preparatów do samodzielnego zwalczania much, ale niektóre z nich są całkowicie bezużyteczne. Kontaktując się z nami doradzimy wybór odpowiedniego preparatu lub sami zjawimy się w wyznaczonym miejscu.