TELEFON KONTAKTOWY (+48) 512-322-215
Sklep Stacjonarny

Sklep INSEKTserwis,
ul. Grabowska 29a,
pawilon 11 ( targowisko Witosa )

Biuro

ul. Chłopickiego 31,
63-400 Ostrów Wielkopolski

Sposoby na komary kiedy grillujemy

Sposoby na komary kiedy grillujemy

Jest lato, za oknem świeci słońce i zbliża się weekend. Brzmi pięknie prawda? Pozwól, że odpowiemy za Ciebie – „Pewnie, że tak”. To jak spędzisz ten weekend? Może jakiś grill ze znajomymi na świeżym powietrzu? Jest tylko jeden problem – komary.

Lato to piękny okres, który w piękne słoneczne dni zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niestety problemem bardzo często są komary. Szczególnie ma to miejsce w ciepłe dni, przeplatane z odrobiną deszczu. Wtedy mamy do czynienia wręcz z plagą komarów.

Komary reagują na temperaturę człowieka, jego pot, a nawet na wydychany dwutlenek węgla z ust. Jeżeli zaatakuje nas komar, to pozostawiony ślad będzie pochodził od komarzycy. To ona żywi się krwią przy jednoczesnym zakażeniu naszego ciała substancją zatrzymującą krzepnięcie krwi. Pozwól, że przedstawimy Tobie 3 naturalnych sposób zwalczania komarów. Pamiętaj, że te sposoby będą miały swoje uzasadnienie tylko w sytuacji, gdzie ilość komarów jest niewielka. W przypadku występowania plagi skontaktuj się z nami i skorzystaj z usługi odkomarzania.

Rośliny jako skuteczna metoda odstraszania komarów

Jest kilka roślin, które w większym lub mniejszym stopniu odstraszą komary. Takimi najbardziej znanymi będą m.in.:

Lawenda – ta roślinka przypadnie do gustu miłośnikom ładnie udekorowanych ogródków, czy też parapetów. Charakterystyczny kolor lawendy pozwala utrzymać estetykę udekorowanego miejsca, a wydzielana woń skutecznie odstrasza komary oraz meszki. Ponadto ususzone kwity lawendy odstraszają również mole.

Pelargonia – to również bardzo popularna roślina, która bardzo często pojawia się na balkonach miejskich blokowisk. W jej przypadku za charakterystyczny zapach odpowiadają liście, które skutecznie odstraszą niejednego komara przez wizytą naszego mieszkania.  

Kocimiętka – jej kwitnięcie idealnie łączy się z okresem występowania komarów (od czerwca do września). Roślinka swoim zapachem przypomina nieco obecność kota w naszym otoczeniu, a tego zapachu nie znoszą komary. Oczywiście zapachu rośliny, bo na koty nie reagują.

Cebula i ocet jako domowy sposób na komary

Intensywny zapach surowej cebuli działa odstraszająco na komary. Podobnie sytuacja ma się z octem. Zarówno cebulę jak i ocet warto używać w miejscach skąd komary pojawiają w naszym otoczeniu. Zwykłą gąbkę wystarczy zmoczyć octem i wystawić na parapet. Rozkrojoną cebulę również umieść w tym miejscu. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie sprawdzi się również przy organizowanym grillu.

Ciemne ubrania i higiena osobista

Komary reagują na ludzki pot dlatego warto dbać o swoją higienę osobistą, szczególnie przed wyjściem na świeże powietrze (oczywiście każda pora dnia jest dobra, żeby zadbać o siebie). Jeżeli chcesz użyć perfum, to raczej unikaj tych o słodkim zapachu. Odradzamy również ciemne ubrania, które działają na komary jak płachta na byka. Zadbaj o jasne ubranie, najlepiej zakrywające jak najwięcej Twojego ciała.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych metodach likwidacji komarów i zamówić usługę odkomarzania skontaktuj się z nami (+48) 512 322 215.