czy-gryziki-sa-bezpieczne
czy-gryziki-sa-bezpieczne

Jak pozbyć się gryzków inaczej psotniki lub zakamarniki

 

Gryzki to małe owady, które często niezauważone są mylone z mrówkami. Ich niepozorny rozmiar nie powinien być zlekceważony, a wszystko to z uwagi na problemy, które mogą nam sprawić. Tym bardziej, że w naszych mieszkaniach skupią się na naszym pokarmie. Jak skutecznie pozbyć się gryzków? Zaraz poznasz skuteczne sposoby.

Co to jest gryzek?

 

Gryziki lub też nazywane jako psotniki to niewielkich rozmiarów owady nieprzekraczających 6 mm. Ich naturalnym miejscem zamieszkania są tereny leśne, niestety niekiedy podobne jak mrówki za swoje miejsce schronienia upodobają sobie terytorium człowieka, gdzie nie są mile widziane. Wszystko z uwagi na fakt, że poprzez swoje myszkowanie mają styczność z pokarmem pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego. Gryzek może zainfekować pokarm, który następnie skonsumowany może wywołać problemy zdrowotne. Miejsca wilgotne, zaciemnione brudne to ich raj do życia.

Oprócz produktów spożywczych, gryziki lubią upodobać sobie również książki, eksponaty muzealna, czy nawet wilgotne opatrunki. Ich szczątki w tych przedmiotach mogą być wynikiem wywołania u człowieka astmy.

Skuteczne metody zwalczania gryzków

 

Jedną z głównych przyczyn przez które gryzki mogą pojawić się w naszym otoczeniu to brak wietrzenia pomieszczeń i utrzymywanie wysokiej wilgotności. Jeżeli gryzek pojawi się w naszym domu, to należy przypuszczać, że za miejsce swojego schronienia wybierze sobie łazienkę lub jej okolice, gdzie poziom wilgotności jest wysoki, a w dodatku przez większa część dnia panuje tam mrok.

Najskuteczniejszym sposobem na zwalczanie gryzków jest użycie skutecznych preparatów owadobójczych z naszej oferty. Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak skutecznie pozbyć się gryzków.

Skutecznymi działaniami profilaktycznymi jest utrzymywanie czystości w takich miejscach jak kuchnia, czy łazienka. Jeżeli mieliśmy już wcześniej do czynienia z gryzkami, to warto również zabezpieczyć pożywienie. Nie powinno być one łatwo dostępne. Jeżeli przechowujemy je w szafkach kuchennych, to powinniśmy zadbać o ich czystość, tak aby nie pozostawały tam drobne resztki.

Usuwanie gryzków – preparaty owadobójcze

 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jaki środek będzie odpowiedni dla rozwiązania Twojego problemu z gryzkami. W swoim asortymencie mamy skuteczne i sprawdzone środki owadobójcze, które skutecznie pozbędą się gryzków.

Nie czekaj i zadzwoń do nas