roznice-pojec-ddd
jak-pozbyc-sie-karaluchow

Jak skutecznie pozbyć się karaluchów i prusaków?

 

W Twoim domu pojawiły się karaluchy lub Prusaki )? Nie czekaj i poznaj skuteczne metody ich likwidacji. Ich obecność w Twoim otoczeniu może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu. Oprócz tego, że mają zdolności do szybkiego rozmnażania się, to również przenoszą bakterie chorobotwórcze, które zanieczyszczają Twój pokarm. Karaczany prowadzą nocny tryb życia, a za swoją kryjówkę wybiorą miejsca wilgotne np. kuchnię, czy łazienkę, gdzie schowają się w szczelinach.

Przyczyny pojawienia się karaluchów i prusaków w naszym otoczeniu

 

Karaczany jak już wspomnieliśmy uwielbiają ciepłe i wilgotne otoczenie. Dlatego znaleźć je można w kuchni, w łazience, w zakładach gastronomicznych, w magazynach i innych tego typu miejscach spełniających te dwa główne kryteria. Te szkodniki są wszystkożerne i żywią się głównie pokarmem pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. W późniejszej styczności z człowiekiem może doprowadzić do powstania groźnych chorób: gruźlica, tyfus, czy też cholera.

Głównym powodem pojawienia się karaluchów i prusaków w środowisku człowieka jest brak wystarczającej czystości w pomieszczeniach. Karaluchy z uwagi na swoją budowę (posiadają skrzydła) nie mają problemów z pokonywaniem większych odległości. Dlatego mieszkając w bloku możemy podejrzewać, że owady przywędrowały do nas od sąsiada.

Regularne porządki i usuwanie wszelkich szczelin w domu uchronią nas od pojawienia się w naszym otoczeniu karaluchów i prusaków. Problemem będzie wspomniana sytuacja z sąsiadem, który okaże się być tzw. „zbieraczem” i nie będzie zachowywał porządku w swoim mieszkaniu.

Skuteczne sposoby na pozbycie się karaluchów i prusaków

 

Z góry uprzedzamy, że tradycyjne metody zwalczania karaluchów i prusaków mogą okazać się na dłuższa metę mało skuteczne. Wspomniane owady mają zdolność do oswajania się z panującymi warunkami. Dlatego też naturalne sposoby do ich zwalczania okażą się mało skuteczne, ponieważ owady zostaną na nie uodpornione. Ponadto wszelkie preparaty dostępne na rynku będą skuteczne na karaluchy i prusaki, które opuściły swoje gniazda, a nie zlikwidują tych w gnieździe.

Najskuteczniejszym sposobem w walce z karaluchami i prusakami jest skorzystanie z fachowej usługi dezynsekcji. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia masz pewność, że powstały problem rozwiążemy skutecznie.

Skuteczne metody firmy INSEKTserwis w walce z karaluchami i prusakami:

Metoda żelowa zwalczająca karaluchy i prusaki

Jest to bardzo skuteczna metoda, która umożliwia wykorzystanie środków chemicznych w miejscach, w których przebywają ludzie oraz przechowywane jest jedzenie. Taka metoda sprawdzi się w gospodarstwach domowych, restauracjach, szpitalach itd. Polega ona na naniesieniu substancji chemicznej w postaci żelu w miejsca występowania szkodników. Substancja poprzez substancje wabiące jest bardzo atrakcyjna i chętnie pobierana przez dorosłe osobniki i zanoszona do gniazd gdzie dochodzi do unicestwienia osobników. Trzeba pamiętać jednak, że to nie jest jednorazowy zabieg i ,że trzeba go przez jakiś czas powtarzać a dodatkowo monitorować za pomocą specjalnych pułapek klejowe, które również powodują zmniejszenie populacji z uwagi na wyłapywanie szkodników.

Metoda opryskowa zwalczająca karaluchy i prusaki

Doskonale sprawdzi się w miejscach typu magazyny, w których nie jest przechowywana żywność. Ponadto nie jest zalecana do użycia w gospodarstwach domowych, czy też restauracjach. Wszystko z uwagi na środek chemiczny, który może zostać przenoszony przez same owady, jak i niechcący może osiąść na niepożądanych miejscach.

Usuwanie karaluchów i prusaków – preparaty owadobójcze

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zwalczaniu karaluchów i prusaków skontaktuj się z nami. Nasze wieloletnie doświadczenie jest gwarancją fachowo wykonanej usługi. Poznaj nasz asortyment preparatów do zwalczania owadów.

Nie czekaj i zadzwoń do nas