zwalczanie-komarow-baner
skuteczne-sposoby-na-komary-1000x666

Jak pozbyć się komarów? Poznaj skuteczne metody ich zwalczania!

 

Komary to owady, które o swoim istnieniu najmocniej przypominają nam w okresie letnim. W tym czasie ich obecność skutecznie zniechęca nas do spędzania ciepłych wieczorów na świeżym powietrzu. Co zatem zrobić kiedy naturalne sposoby do ich zwalczenia zawodzą? Jak skutecznie pozbyć się komarów? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia w walce z komarami.

Czy odkomarzanie jest szkodliwe dla człowieka?

 

Odkomarzanie jest czynnością, którą powinni wykonać wykwalifikowani specjaliści z dwóch powodów. Pierwszy powód to skuteczność, a drugi to bezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi orz innych organizmów żywych znajdujących się w naszym otoczeniu.

Podczas odkomarzania wykorzystywane są substancje, które nieumiejętne rozprzestrzeniane mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Przed przeprowadzaniem usługi odkomarzania należy zabezpieczyć gospodarstwa domowe zamykając wszystkie okna, pobliskie place zabaw dla dzieci typu piaskownice, huśtawki, trampoliny i mniejsze zabawki, koniecznością jest zabezpieczenie również pasiek nawet jeżeli znajdują się w odległości kilku domostw.

Skuteczne metody odkomarzania

 

W Internecie znajdziesz mnóstwo tradycyjnych porad do walki z komarami, a w okresie letnim pułki sklepowe w znanych marketach wręcz uginają się od różnych środków na komary. Niestety dla Ciebie, żadna z tych metod nie będzie w pełni skuteczna. Większość tych metod i preparatów będzie działała na komary odstraszająco, przez co ich trwale nie zlikwidujesz. Jesteśmy pewni, że po kilku godzinach, jak nie kilku wieczorach problem powróci i będzie jeszcze bardziej spotęgowany. Jak w takim wypadku sobie poradzić? Skorzystaj z naszych skutecznych metod odkomarzania i skontaktuj się z nami. Opowiedz nam o swoim problemie i miejscu, w którym występuje, a my dobierzemy skuteczną metodę odkomarzania, o których więcej napisaliśmy poniżej.

Likwidacja komarów metodą chemiczną

Tego typu metoda wiąże się z użyciem owadobójczych środków chemicznym dedykowanych do zwalczania komarówOdkomarzanie powinno zostać wykonane wczesnym porankiem, albo późnym wieczorem. Wszystko z uwagi na aktywność komarów, która w tym czasie jest największa. Ponadto w tym okresie minimalizujemy ryzyko likwidacji pożytecznych owadów jak pszczoły i trzmiele. Wykorzystując metodę chemiczną powinniśmy zatroszczyć się również o ryby żyjące w oczkach wodnych, które mogą być podatne na substancje zawarte w używanych środkach. Sam zabieg polega na opryskiwaniu miejsc, w których występują największe siedliska komarów.

Odkomarzanie metodą zamgławiania przestrzennego

Polega ona na rozprzestrzenieniu w formie mgły chemicznej różnych substancji dedykowanych do likwidacji komarów. Wykorzystywana mgła jest znacznie skuteczniejsza, niż metoda w postaci oprysku. Wszystko z uwagi na strukturę powstałej mgły. Drobne i lekkie krople unoszące się w powietrzu pozwalają w krótkim czasie zająć większy obszar. Ma to duże znaczenie przy odkomarzaniu miejsc o dużych przestrzeniach, gdzie ponadto występuje duża roślinność w postaci wysokich zarośli, krzewów itd.

Odkomarzanie metodą fizyczną

Taki rodzaj skutecznej metody w walce z komarami sprawdzi się na terenach podmokłych i rozlewiskach, gdzie komary oprócz swojego występowania składają swoje jajka. Niewidoczna warstwa filmu silikonowego tworzy niejako pułapkę, która skutecznie zniechęci komarzyce do składania jajek w tym miejscu oraz uniemożliwi wylot dojrzałych osobników z wody. Używana metoda jest w pełni bezpieczna dla innych organizmów żywych.

Innym sposobem fizycznej walki z komarami jest wykorzystanie lamp owadobójczych. Emitowane światło jest niewidoczne i bezpieczne dla oka ludzkiego, a ponadto działa w formie pułapki na niechciane owady. Lampa owadobójcza wyposażona jest w maty lepowe lub też siatki elektryczne.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych metodach likwidacji komarów i zamówić usługę odkomarzania skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas