mrowisko-w-lesie-min-1000x666
mrowisko-w-lesie-min-1000x666

Jak pozbyć się mrówek? Poznaj skuteczne sposoby

 

Mrówki należą do grupy owadów, które są przez człowieka bardzo chwalone za swoją pracowitość, pomimo niewielkich rozmiarów. Niestety dzieje się tak tylko wtedy, kiedy możemy zaobserwować je w ich naturalnym środowisko jakim jest las. Sytuacja zmienia się w momencie, kiedy mrówki zaczynają pojawiać się w naszych domach, mieszkaniach, magazynach, halach produkcyjnych i innych miejscach, gdzie nie są zbyt mile widziane. Jak pozbyć się mrówek? Zaraz damy Ci najlepsze rozwiązanie.

Zwalczanie mrówek w domu

 

W Polsce najpopularniejszym gatunkiem mrówek są mrówki faraona, które przywędrowały do nas z Afryki Północnej. Mrówki to niezwykle inteligentne owady, które tworzą bardzo dobrze zorganizowane społeczności. Ich rozwinięte zdolności organizacyjne sprawiają, że same potrafią przypisywać sobie role w swoich grupach.

Mrówki za swoje naturalne miejsce do życia upodobają sobie lasy i inne miejsca w otwartych przestrzeniach, gdzie samodzielnie lub z pomocą człowieka stworzą mrowisko. Mrówki mogą pojawić się w miejscu człowieka najczęściej z dwóch powodów: człowiek nieświadomie przeniesie je do domu z ich naturalnego środowiska lub też w same wprowadzą się do niego w wyniku migracji, która ma miejsce w kresie wiosennym i letnim. Mrówki w domu za swoje schronienie będą szukały miejsc trudno dostępnych dla człowieka, którymi będą szczeliny oraz inne tego typu miejsca. Za pożywienie upodobają sobie w szczególności produkty białkowe.

Mrówki w brew pozorom nie są łatwymi rywalami. Wszystko z uwagi na to, że ich społeczności mogą liczyć od kilku do kilku tysięcy sztuk. Ważne jest, aby szybko reagować, gdyż im większe skupisko mrówek, tym większy problem do rozwiązania. Teoretycznie mrówki same w sobie nie są szkodliwe dla człowieka, ale zdarza się, że przenoszone przez nie drobnoustroje mogą odbić się na naszym zdrowiu.

Skuteczne metody zwalczania mrówek

 

Najskuteczniejszym sposobem do zwalczania mrówek jest kontakt z nami i skorzystanie z naszego wieloletnie doświadczenia. Tym bardziej, że mrówki zasiedlają się w miejscach trudno dostępnych. Na rynku jest wiele preparatów do zwalczania tych owadów, ale przestrzegamy, że mogą być one nieskuteczne i trzeba wiedzieć jakie i gdzie można użyć (np. w przedszkolu nie ma możliwości rozsypania proszku, czy też granulatu. Wszystko z uwagi na dzieci, które nieświadomie mogłyby połknąć taką trutkę).

Środki owadobójcze, które my wykorzystujemy do walki z mrówkami możemy podzielić na dwie grupy:

Środki pyliste do zwalczania mrówek

W naszej opinii są to środki charakteryzujące się największą skutecznością. Dzięki możliwości rozpylenia mamy pewność, że środek owadobójczy dotrze do najtrudniej dostępnego miejsca.

Środki płynne do zwalczania mrówek

W tym przypadku środek owadobójczy wprowadzany jest do miejsc, gdzie zasiedliły się mrówki. Jego minusem jest tylko forma, która nie w każdym przypadku może zostać wykorzystana np. w miejscach gdzie zgromadzona jest elektryka.

Środki żelowe do zwalczania mrówek

W tym przypadku tego rodzaju środek owadobójczy stosowany  jest w miejscach szczególnych: szkoły, przedszkola , stołówki, gabinety, jadalnie. Nakładany jest punktowo i nie ma ryzyka rozsypania, rozlania bądź przeniesienia substancji przez nieuwagę. Preparat ten można użyć w ukryciu, a substancje wabiące w nim zawarte zwabią mrówki. Idealny do stosowania w miejscach wyżej wymienionych.

Usuwanie mrówek – preparaty owadobójcze

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jaki środek będzie odpowiedni dla rozwiązania Twojego problemu z mrówkami. W swoim asortymencie mamy skuteczne i sprawdzone środki owadobójcze, które skutecznie pozbędą się mrówek. 

Nie czekaj i zadzwoń do nas