jak-pozbyc-sie-much-1000x666
mucha-min

Jak skutecznie pozbyć się much?

 

Mucha wydaje się być owadem żyjącym w naszym otoczeniu, o którym wiemy najwięcej. Niestety jest to myślenie błędne, ponieważ większość osób problem z muchami widzi tylko w postaci latających owadów, bardzo często spotęgowanych charakterystycznym odgłosem. Musimy pamiętać, że muchy przenoszą podobnie jak inne owady niebezpieczne drobnoustroje chorobotwórcze, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowie człowieka.

Domowe sposoby do walki z muchami

 

Uprzedzamy, że wszelkie domowe sposoby do walki z muchami okażą się mało skuteczne. Chyba że myśląc o domowym sposobie do walki z muchami, mamy na myśli tradycyjną klapkę na muchy. Wszelkie domowe mikstury zapachowe są mało skuteczne, ponieważ ich woń rozprzestrzeniana jest na bardzo ograniczonej przestrzeni.

Profilaktyczne metody w walce z muchami

 

Trudno powiedzieć jakie profilaktyczne metody uchronią nas od pojawienia się much. Jeżeli mieszkamy w mieście, to powinniśmy zadbać o to, żeby pojemniki z odpadami nie znajdowały się w naszym bezpośrednim kontakcie. Wszelkie kosze na śmieci powinny być wyposażone w klapy, które po zamknięciu będą szczelnie chroniły odpady przed owadami. Mieszkając na wsi ten problem będzie dużo większy. Wszelkiego rodzaju obory w okresie letnim będą w szczególnym stopniu narażone na pojawienie się plagi much. Warto wówczas zabezpieczyć pobliskie domostwa i w oknach zamontować moskitiery, które na rynku są już dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Skuteczne metody likwidacji much

 

Istnieją skuteczne metody do walki z muchami. Trzeba jednak pamiętać aby odpowiednio wcześnie rozpocząć walkę z muchami, a nie dopiero w momencie, kiedy do czynienia mamy już z plagą.

Na rynku dostępne jest wiele preparatów owadobójczych, ale nie każdy nadaje się do zastosowania w każdym miejscu. Muchy mają zdolności do szybkiego rozmnażania się i należy przypuszczać, że problem bardzo szybko powróci.

Nasze wieloletnie doświadczenie utrwaliło nas w przekonaniu, że najskuteczniejszym sposobem do walki z muchami jest zastosowanie kilku metod naraz tj. metoda chemiczna i fizyczne, a także wszelkiego rodzaju pułapki odławiające jak np. lampa owadobójcza.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobie walki z muchami skontaktuj się z nami.

Nie czekaj i zadzwoń do nas