jak-rozpoznac-ze-pies-ma-pchly
pchla

Jak pozbyć się pcheł?

 

Pchła jest owadem, który jednoznacznie kojarzy nam się z naszymi czworonogami. Jest to myślenie jak najbardziej uzasadnione, ale skąd zatem biorą się pchły w naszym domu skoro nie posiadamy psa, czy kota? Czasami wystarczy pogłaskać psa sąsiada, a mieszkając w bloku zejść do piwnicy, gdzie pchły mogą zostać przenoszone przez myszy, czy szczury lub dzikie koty, które piwnice traktują jak swój dom czy rewir. Jak skutecznie w takim przypadku pozbyć się pcheł? Skontaktuj się z nami, albo skorzystaj z naszej oferty w sklepie internetowym.

Czym jest i jak wygląda pchła?

 

Pchła zaliczana jest do owadów, a jej rozmiar uzależniony jest od płci. Samiec pchły nie przekroczy 3 mm, natomiast samica tak. Pchły nie posiadają skrzydeł, które utraciły wraz z ewolucją, za to posiadają kłująco-ssący aparat gębowy. To właśnie on odpowiada za pogryzieni. Samica pchły ludzkiej jest zdolna złożyć od 20 do nawet 50 jaj od momentu pobrania krwi. Proces ten może trwać nieprzerwanie nawet do 100 dni. Jak widać nie ma co czekać i bagatelizować problemu, ponieważ pchły mają zdolność do szybkiego rozmnażania się, a co za tym idzie do komplikowania nam życia.

Skąd się biorą pchły w domu?

 

Najczęściej nosicielami pcheł są psy i koty. To za ich sprawą pchły zalęgają się w naszych domach. Zwierzęta domowe czują dyskomfort z racji posiadania na swoim ciele pcheł. Takim sygnałem będzie np. częste gryzienie i drapanie nóg, brzucha, czy tylnych części ciał. Najprostszą metodą profilaktyki jest częsta higiena czworonogów. Warto również zatroszczyć się o ich legowiska, w których mogą znajdować się jajeczka składane przez samice.

Pchły są owadami przenoszącymi różne bakterie, które w kontakcie z człowiekiem, mogą zakazić organizm. Wspomniane owady mają dar do wyczuwania krwi. Po dostaniu się na skórę żywiciela, będą dążyły do jej przebicia. Na ciele pozostawią po sobie czerwony obrzęk, który ponadto może zostać spotęgowany uczuciem swędzenia. Taką ranę należy jak najszybciej przemyć substancjami posiadającymi w swoim składzie amoniak i przeznaczonymi do tego celu.

Skuteczne metody likwidacji pcheł

 

Podstawą do skutecznego pozbycia się pcheł jest utrzymanie porządku w domu, a szczególnie w miejscach, gdzie przebywają nasze czworonogi. Pchły lubią miejsca zabrudzone, zakurzone i pozbawione światła lub znacznie je ograniczające. W Internecie znajda Państwo naturalne sposoby do walki z pchłami takie jak: płatki róż, dzik mięta, goździki, eukaliptus, czy cytryna. Ostrzegamy, że takie metody mogą okazać się mało skuteczne, gdyż wydzielane zapachy z tych rozwiązań bardzo szybko wywietrzeją.

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazało, że najskuteczniejszymi sposobami do walki z pchłami są sprawdzone preparaty chemiczne – owadobójcze. Zaleca się ich kilkukrotne użycie w przeciągu wskazanego horyzontu czasowego. Odwiedź nasz sklep internetowy lub punkt stacjonarny i wybierz środek do skutecznej likwidacji pcheł.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu pcheł skontaktuj się z nami. Nasze wieloletnie doświadczenie jest gwarancją fachowo wykonanej usługi. Poznaj nasz asortyment preparatów do zwalczania pcheł.

Nie czekaj i zadzwoń do nas