roznice-pojec-ddd
pluskwy

Jak skutecznie pozbyć się pluskwy domowej?

 

Problem z pluskwą domową, inaczej zwaną też łóżkową niekoniecznie musi dotyczyć tylko miejsc mocno zaniedbanych. Pluskwy mają zdolność do szybkiego przemieszczania się przez co mogą przywędrować do nas za pomocą klatek schodowych, szybów wentylacyjnych, rur itp. Gdzie najczęściej pojawia się problem z pluskwami? W mieszkaniach, hotelach, komunikacji miejskiej, w restauracjach. Jak skutecznie pozbyć się pluskiew domowych? Skontaktuj się z nami i poznaj skuteczne metody w walce z pluskwami.

Jak wygląda pluskwa domowa?

 

Pluskwa domowa jest owadem, która ma dużą zdolność do oswajania się z otaczającymi warunkami. Trudno powiedzieć o jakiejś porze roku, w której problem z pluskwami narasta, ponieważ jest ona odporna na mróz i wysokie temperatury. Takie cechy sprawiają, że jest również bardzo odporna na wiele środków owadobójczych, przez co jest trudnym szkodnikiem do zwalczenia.

Pluskwa łóżkowa przybiera barwę w zależności od ilości pobranej krwi. Najbardziej charakterystycznymi barwami są kolory brunatno – czerwone. Owad nie posiada zdolności do latania z racji braku skrzydeł. Posiada natomiast trzy przy odnóży, który ułatwiają jej szybkie przemieszczanie się nawet po ścianach, murach i innych tego typu miejscach. Podobnie jak w przypadku innych owadów, samice są nieco większe. Mają zdolność do składania jajeczek, które zabezpieczone są lepką mazią, często trudną do usunięcia. Dorosła samica jest zdolna do złożenia od 10 do 50 jajek w kilku cyklach, w ciągu okresu rozrodczego.

Gdzie szukać pluskwy?

 

Pluskwy za miejsce schronienia lubią urządzić sobie ciemne i suche szpary mebli tapicerowanych, łóżkowe materace, drewniane framugi drzwi, szczeliny w tynkach, pod odklejająca się tapetą ale także obrazy które wiszą nad łóżkiem czy kontakty znajdujące się obok itp.

Warto zadbać o swoje zdrowie i szczególnie w czasie podróży zwrócić uwagę, czy w naszym tymczasowym miejscu pobytu nie ma pluskwy domowej. We wszelkich hotelach i ośrodkach wypoczynkowych warto zajrzeć co kryję się pod czystą pościelą. Materace w takich miejscach są szczególnie narażone na obecność tego typu osobników.

Pogryzienie przez pluskwy

 

Pluskwa domowa pozostawia po sobie charakterystyczne, łatwe do rozpoznania ślady w linii prostej. Ponadto będzie ono swędziało kilka razy mocniej, niż po ugryzieniu komara. Zdarza się, że osoby odporne na objawy alergiczne nie będą posiadały widocznych dla oka ugryzień. Silne wstrząsy alergiczne z kolei mogą doprowadzić nawet do hospitalizacji. Najczęściej do leczenia ugryzień wystarczą jednak powszechnie dostępne w aptekach środki dedykowane do tego typu pogryzień.

Skuteczne metody na pozbycie się pluskwy domowej

 

Z uwagi na szybkie zdolności rozmnażania się pluskwy domowej oraz nabytej odporności nie polecamy korzystać z domowych sposobów. Niska skuteczność doprowadzi jedynie do powiększenia się plagi pluskiew domowych. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazało nam, że najskuteczniejszymi metodami do walki z pluskwami są:

  • metoda oprysku,
  • opylanie powierzchni środkami pylistymi,
  • wykorzystywanie pary wodnej,
  • wymrażanie suchym lodem,
  • metody fizyczne (wytrzepywanie, odkurzanie i ręczne usuwanie pojedynczych osobników).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu pluskwy domowej skontaktuj się z nami. Nasze wieloletnie doświadczenie jest gwarancją fachowo wykonanej usługi. Poznaj nasz asortyment preparatów do zwalczania pluskwy łóżkowej.

Nie czekaj i zadzwoń do nas