Jak pozbyć się rybików? Inaczej zwanych srebrzyków
Jeżeli w swoim domu spotkałeś niechcianego gościa w postaci rybika cukrowego nie panikuj. Zaraz znajdziemy na niego sposób. Ten niepozorny owad wbrew pozorom jest mało szkodliwy. Nie przenosi żadnych chorób, ani Ciebie nie zaatakuje. Wręcz przeciwnie, ucieknie na sam widok zapalonego światła.
Rybik cukrowy – co to takiego?
Rybik cukrowy to nic innego jak srebrzysty owad o długości nie więcej, niż 10 mm. Oprócz koloru, któremu zawdzięcza swoją nazwę, posiada również wyraziste długie i nitkowane czułki. Ulubionym pożywieniem rybików są produkty zawierające skrobię i inne polisacharydy: kleje organiczne, pokarm dla ludzi, papier oraz martwe owady. Rybik cukrowy jest w stanie przeżyć bez pokarmu nawet do jednego roku.
Rybiki skąd się biorą?
Rybiki do Europy przybyły z ciepłych krajów i z tego powodu upodobały sobie do życia ciepłe i wilgotne miejsca, którymi są gospodarstwa domowe, piekarnie, magazyny. Rybiki jak większość organizmów żywych mają skłonności do rozmnażania się. Samica jest w stanie złożyć do 20 jajeczek. W gospodarstwach domowych spotkać je można najczęściej w toaletach i łazienkach. Są to miejsca, gdzie występuje największa wilgotność powietrza, a w dodatku przez większość dnia panuje tam ciemność.
Skuteczne metody na pozbycie się rybików
W Internecie znajdziesz bardzo dużo porad jak pozbyć się rybików cukrowych: wykorzystanie lawendy, soku z cytryny, soku borowego, czy też zrobienie samodzielnie pułapki na rybiki. Wszystkie te metody mogą być skuteczne, ale tylko na krótki okres czasu, a 1 rybik to znak, że prawdopodobnie jest ich więcej.
My do zwalczania rybików używamy sprawdzone i skuteczne środki oraz preparaty owadobójcze. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych porad oraz preparatów, które mamy w swojej ofercie.
Pamiętaj, że oprócz użycia preparatów musisz pomyśleć o przyczynach występowania rybików, którymi mogą być: słaba wentylacja pomieszczenia, szczeliny i otwory, nieregularne sprzątanie pomieszczenia.