deratyzacja-miejska
pulapka-na-myszy-1000x666

Deratyzacja - odszczurzanie oraz usuwanie myszy

 

Usługa deratyzacji najczęściej kojarzona jest z odszczurzaniem, czyli likwidacją szczurów i myszyDeratyzacja to także zwalczanie kretów, wyłapywanie kun, nornic i innych zwierząt za pomocą środków chemicznych, biologicznych i mechanicznych. Deratyzacja to również zabezpieczeniem obiektów przed gryzoniami (gospodarstw domowych, zakładów produkcyjnych, przemysłowych oraz magazynów).

Jak pozbyć się szczurów i myszy? – skuteczna deratyzacja

 

Deratyzację szczurów i myszy należy przeprowadzić jak najszybciej, od momentu zlokalizowania niechcianego gościa. Szczur wędrowny to gryzoń, który potrafi uprzykrzyć życie nie jednemu z nas. Niekiedy nie zdajemy sobie tak naprawdę sprawy jak blisko nas się znajduje. Jako kryjówkę wybierze sobie spokojne miejsce, do którego człowiek nie będzie miał łatwego dostępu: zakamarki piwnic, rury kanalizacyjne, szyby wentylacyjne, pomieszczenia gospodarcze, silosy na zboże, magazyny i inne tego typu miejsca.

Szczur jako zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka

 

Szczur wędrowny oprócz uprzykrzania życia w postaci niszczenia mienia i upraw polnych, może również przenosić niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka choroby: bakterie śrubowca, wirus pryszczycy, wirus pomoru świń, wirus Salmonelli i inne tego typu drobnoustroje. Największym zagrożeniem dla człowieka jest nie tylko bezpośredni kontakt z samym szczurem, ale również z jego odchodami, tkankami organicznymi, włosami, czy innymi elementami ciała, które mogą być zakażone.

Metody deratyzacja – odszczurzanie i usuwanie myszy

 

Należy pamiętać, aby zabieg deratyzacji przeprowadzić bardzo skutecznie, korzystając z wykwalifikowanej obsługi fachowców. Szczur wędrowny potrafi bardzo szybko zaadoptować się w nowych warunkach, co prowadzi do powstania plagi szczurów, a wtedy usługa odszczurzania staje się bardziej czasochłonna i kosztowna. W naszej firmie korzystamy z kilku technik deratyzacji, które mają zapewnić klientowi skuteczne odszczurzanie. Poznaj kilka z nich:

Wykorzystywanie pułapek mechanicznych oraz klatek (tzw. żywołapek)

Ten sposób będzie skuteczny w przypadku walki z niewielkim zagrożeniem, jakim jest obecność nie więcej, niż 1 szczura lub myszy, ale również w przypadku zabezpieczenia obiektu wewnątrz, gdzie nie mogą być zastosowane żadne trutki ani wabiki.

Wykorzystywanie stacji deratyzacyjnej

Jest to pułapka zwana również karmnikiem deratyzacyjnym, w której znajduje się zatruty pokarm. Szczury i myszy będą pobierały zatrute pożywienie do momentu jego wyczerpania lub zatrucia. Gryzoń zostanie pozbawiony życia dopiero po kilku dniach. Wszystko z uwagi na fakt, że wszystkie trutki działają z opóźnieniem. Wynika to z dużej inteligencji szczurów, które konsumując zatruty pokarm mogą już go ponownie nie spróbować. W niektórych stacjach dodatkowo są montowane lepy lub łapice w celu natychmiastowego schwytania osobnika, doprowadzając do jego uśmiercenia.

Specjalistyczne gazy przeznaczone do deratyzacji szczurów

Wykorzystywane są w miejscach trudno dostępnych oraz w sytuacji kiedy mamy do czynienia z plagą (samodzielne wykorzystywanie gazów może zagrażać zdrowiu i życiu zwierząt, dlatego zaleca się skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców).

Odstraszanie elektroniczne

Polega na wykorzystaniu urządzeń emitujących sygnał dźwiękowy o częstotliwości 25-65 kHz, który sprawi gryzoniom ból.

Deratyzacja szczurów i myszy wielkopolska, dolnośląskie i opolskie

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o deratyzacji skontaktuj się z nami. Nasze wieloletnie doświadczenie jest gwarancją fachowo wykonanej usługi. Deratyzację wykonujemy na terenie miast Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Turek, Sieradz, Ostrzeszów, Kępno, Milicz, Pleszew, Jarocin, Rawicz, Poznań, Środa Wielkopolska, Śrem, Wrocław, Kluczbork, Oleśnica, Opole, Brzeg, Wieluń.

Jeżeli szukasz skutecznego sposoby odszczurzania, skontaktuj się z nami i skorzystaj z rad i doświadczenia fachowców.

Nie czekaj i zadzwoń do nas