dezynsekcja-insekt-serwis-1000x666
jakie-zagrozenia-os-i-szerszeni

Jak zlikwidować gniazdo os i szerszeni?
Inaczej Owady błonkoskrzydłe

 

Zarówno osy jak i szerszenie budują swoje gniazda w miejscach, które uznają za bezpieczne. Niestety często bywa tak, że znajdują się one blisko siedziby ludzkiej (poddasze domów, garaże, altany, budynki użyteczności publicznej itd.). Bywa tak, że na widok takiego gniazda ludzie sięgają po telefon i dzwonią do straży pożarnej z prośbą o interwencję w celu jego usunięcia. Jest to błąd, ponieważ straż pożarna nie ma w swoich obowiązkach wykonywania tego typu czynności. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z problemem? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z profesjonalnej i bezpiecznej usługi usuwania gniazd os i szerszeni.

Czy straż pożarna usunie gniazdo os i szerszeni?

 

Tak jak już wspomnieliśmy, straż pożarna nie odpowiada za usuwanie gniazd os i szerszeni. Oczywiście w mediach bardzo często można zobaczyć lub przeczytać widowisko akcje z interwencji. Musisz jednak pamiętać, że zgłoszenie musi być zasadne. Strażacy podejmą interwencję tylko w przypadku kiedy gniazdo os i szerszeni będzie zagrażało zdrowiu i życiu ludzi. Sama lokalizacja gniazda takim zagrożeniem nie jest.

Innym przypadkiem kiedy straż pożarna podejmie działanie jest zlokalizowanie gniazda w placówkach publicznych, za które uznaje się szkoły, przedszkola, urzędy, szpitale itd. Wówczas administrator obiektu ma prawo zgłosić się do straży o pomoc, a ta przyjechać i usunąć gniazdo os lub szerszeni.

Warto jednak pamiętać, że straż pożarna nie dysponuje środkami chemicznymi, które są dużo bardziej skuteczne i efektywne w swoim działaniu. Dlatego warto zwrócić się do nas i skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia.

Osy i szerszenie niebezpieczne dla człowieka

 

Zarówno osy jak i szerszenie nie budują swoich gniazd w celu podjęcia walki z człowiekiem. Nieprowokowane raczej nigdy nie zaatakują. Niestety dla nich zagrożenie może być odczytane jako energiczne ruchy ciała człowieka, kolor odzieży, unosząca się woń z gospodarstw domowych, a nawet podwyższona temperatura w okresie letnim.

Ugryzienie osy lub szerszenia może okazać się bardzo niebezpieczne dla człowieka, a w przypadku wywołania wstrząsu anafilaktycznego może skończyć się śmiercią. Dlatego nie warto ryzykować swojego zdrowia, a nawet życia i w przypadku lokalizacji takiego gniazda, natychmiast skontaktować się z nami w celu skutecznego usunięcia gniazda.

Metody usuwania gniazda os i szerszeni

 

Najmniej rozsądnym rozwiązaniem jest samodzielne zniszczenie gniazda os lub szerszeni poprzez jego strącenie, czy też podpalenie. Taki czyn doprowadzi je do wściekłości, co może skończyć się użądleniem. Musisz pamiętać, że osy i szerszenie mają zdolność do szybkiego przemieszczania się i mogą przenieść się do innego pomieszczenia, czy też na inną posesję i tam wyrządzić szkody w postaci użądlenia innej osoby.

Korzystając z naszych usług możesz być pewny, że gniazdo os lub szerszeni zostanie zlikwidowane w sposób bezpieczny dla Ciebie. Dysponujemy ochronną odzieżą, która umożliwia nam na bardzo bliskie podejście do miejsca ich występowania, bez ryzyka użądlenia.

Do usuwania gniazd os i szerszeni używamy preparatów gazowych, proszku lub w płynie. Dzięki temu jesteśmy w stanie unieruchomić owady, a następnie zlikwidować gniazdo. Preparaty gazowe i proszkowe umożliwiają nam dotarcie do trudno dostępnych dla człowieka miejsc.

Mamy również swoje sprawdzone sposoby na usuwanie gniazd, które zostaną zlokalizowane w szybach wentylacyjnych, czy też kominach, gdzie dojście dla człowieka jest bardzo ograniczone. Nasze wieloletnie doświadczenie to gwarancja fachowo i bezpiecznie wykonanej usługi. Nie czekaj i skontaktuj się z nami.

Jak zniechęcić osy i szerszenie do budowania gniazd?

 

Warto pomyśleć o profilaktyce i zabezpieczyć się przed możliwością budowy gniazda przez osy i szerszenie. W tym celu zlecamy uszczelnienie budynku poprzez zatkanie dziur za pomocą zwykłego silikony lub innych materiałów budowlanych. Jeżeli dysponujemy ogródkiem w domu lub też parapetem, to warto pomyśleć o takich roślinach jak: lawenda, pelargonie, czy też bratki.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszego doświadczenia i profesjonalnego podejścia do usuwania gniazd os i szerszeni skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas