TELEFON KONTAKTOWY (+48) 512-322-215
Sklep Stacjonarny

Sklep INSEKTserwis,
ul. Grabowska 29a,
pawilon 11 (targowisko Witosa)

Biuro

ul. Chłopickiego 31,
63-400 Ostrów Wielkopolski

Jak pozbyć się ptaków z naszego otoczenia?

Masz problem z ptakami, które pozostawiają po sobie ślady w postaci odchodów na Twoich budynkach lub samochodzie? Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swoim problemie, a my znajdziemy skuteczne rozwiązanie ochrony przed ptakami Twojego mienia. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i nie jednego rozwiązanego problemu w walce z ptakami.

Migracja dzikich ptaków do przestrzeni miejskiej

Problem z dzikimi ptakami takimi jak gołębie, wrony, wróble, czy kawki to udręka nie jednego mieszkańca miasta. Ptaki dzięki możliwości latania mają dużą zdolność do przemieszczania się, a ich naturalnym środowiskiem powinny być lasy, parki, albo tereny wiejskie. Niestety bardzo często człowiek sam zachęca ptaki do przesiedlenia się poprzez ich dokarmianie w przestrzeni miejskiej. Oczywiście ma to swoje uzasadnienie w okresie zimowy, jest to jednak niezrozumiałe w okresie letnim.

Ptaki bardzo chętnie będą budowały swoje gniazda w pobliżu miejsc, gdzie będą miały zdolność do znajdowania pożywienia. Budowane gniazda można zaobserwować na licznych poddaszach, kominach, parapetach, instalacjach chłodzących, czy balkonach w blokowiskach. Przyzwyczajone do obecności człowieka przestają się go bać, a same stają się dla niego zagrożeniem poprzez przenoszenie pasożytów i mikroorganizmów mogących wywołać reakcje alergiczne.

ptaki

Dzikie ptactwo to nieodzowny problem mieszkańców dużych miast

Skuteczne metody ochrony przed ptakami

Ptasie odchody są zmorą właścicieli samochodów, którzy mają problem z ich usunięciem z karoserii samochodów. Ślady pozostawione po dziko żyjących ptakach bardzo szybko zasychają, a ich obecność może skończyć się nawet wizytą u lakiernika i naprawą lakieru. Podobny problem jest z pozostawionymi odchodami ptaków na elewacjach budynków. Często są to miejsce trudno dostępne dla człowieka, albo takie do których myjka ciśnieniowa nie dosięga. Największy problem występuję u właścicieli kamienic zlokalizowanych blisko starówek, czy rynków, gdzie bardzo często dzieci i osoby starsze dokarmiają gołębie. Jak w takim przypadku skutecznie pozbyć się ptaków? Poznaj kilka naszych sposobów.

Kolce zabezpieczające do odstraszania ptaków

Kolce zabezpieczające skutecznie odstraszają ptaki do siadania w miejscach, w których wcześniej występowały. Wykonane z prętów stalowych kolce odstraszające idealnie sprawdza się na parapetach, czy innych miejscach, gdzie nie ma zbyt dużej powierzchni przestrzennej. Kolce zabezpieczające nie zagrażają ptakom, których nie zranią, a jedynie odstraszą.

Spirale zabezpieczające do odstraszania ptaków

Jest to nieco bardziej rozbudowana forma powyższej. Spirale zabezpieczające stworzone są wygiętych w okręgi lub owalne metalowe kształty, które również nie zranią ptaków, a jedynie je odstraszą. Spirale zabezpieczające pozwalają ochronić nieco większe przestrzenie, niż wspomniane kolce. Sposób ich montażu jest również prosty i wygodny.

Siatki ochronne przed ptakami

Siatki ochronne umożliwiają zabezpieczenie miejsc półotwartych, czyli takich do których ptaki mogą się przedostać z racji swoich niewielkich rozmiarów. Tego typu zabezpieczenie w postaci siatki ochronnej idealnie sprawdzi się we wszelkich wnękach, narożnych konstrukcjach dachowych, w przedsionkach, w poddaszach itd. Siatki ochronne wykonane są z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie ma ryzyka ich częstej wymiany w wyniku eksploatacji.

Ruchome pręty do odstraszania ptaków

Takie zabezpieczenie składa się z dwóch prętów ruchomych, które zostaną wprawione w ruch w momencie kiedy ptak spróbuję na ich usiąść. Ptak nie czując stabilnego podłoża natychmiast odleci. Ruchome pręty do odstraszania ptaków oprócz wykorzystywania na parapetach są również używane do zabezpieczania statków i innych miejsc, gdzie wspomniane wcześniej spirale, czy pręty byłyby zbyt widoczne i obniżałyby walor estetyczny chronionego obiektu.

Zabezpieczenie żelowe do odstraszania ptaków

Jeżeli nie chcemy montować na zabezpieczanych powierzchniach wcześniej wspomnianych urządzeń, to warto zastanowić się nad zabezpieczeniem żelowym do odstraszania ptaków. Wspomniany żel należy rozprowadzić np. na parapet, a zawarta w nim substancja odstraszy za pomocą niewidocznego dla oka ludzkiego koloru, za to wrażliwego dla ptaków. Żel odstrasza również za pomocą swojego zapachu. Jedynym jego minusem jest konieczność powtarzania jego nakładania co jakiś czas lub też po gwałtownych opadach deszczu.

Elektryczne zabezpieczenie do odstraszania ptaków

Takie urządzenie oprócz odstraszania ptaków sprawdzi się również do odstraszania kretów, kun, czy innych niechcianych małych gryzoni. Urządzenie elektryczne emituje ultradźwięki niesłyszalne dla ucha ludzkiego, za to bardzo nieprzyjemnych dla wspomnianych niechcianych gości.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych metod w walce z odstraszaniem ptaków nie wyrządzając przy tym im żadnej krzywdy, skontaktuj się z nami i skorzystają z naszego wieloletniego doświadczenia (+48) 512 322 215.