TELEFON KONTAKTOWY (+48) 512-322-215
Sklep Stacjonarny

Sklep INSEKTserwis,
ul. Grabowska 29a,
pawilon 11 ( targowisko Witosa )

Biuro

ul. Chłopickiego 31,
63-400 Ostrów Wielkopolski

Dezynfekcja koronawirusa ozonowanie – Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Poznań

Dezynfekcja koronawirusa – najskuteczniejsza metoda ozonowanie

Początek 2020 roku to czas kiedy zamiast rozmawiać na temat najłagodniejszej zimy od lat, zajmujemy się koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje groźną dla życia chorobę układu oddechowego – Covid-19. Każdego dnia jesteśmy wręcz torpedowani przez media informacjami na temat kolejnych zarażonych oraz zagrożeń, które ze sobą wspomniany wirus niesie. Wielu zaczyna bagatelizować pojawiające się zagrożenie, a to niestety może mieć opłakane skutki dla naszego zdrowia i życia. W INSEKTserwis niczego nie lekceważymy i wykonujemy usługę dezynfekcji koronawirusa przy pomocy metody ozonownaia.

Czym jest koronawirus w świadomości Polaka?

Koronawirus jest nowym rodzajem zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka, przez co stał się tematem bardzo medialnym. Pierwsze wzmianki o nowym wirusie pojawiły się w Chinach, gdzie na ten moment mamy największą ilość zarażonych oraz ofiar śmiertelnych (80 552 zarażonych oraz 3 042 ofiar śmiertelnych – stan na pierwsze dni marca). Dla porównania według danych brytyjskiej agencji Reuter – liczba nosicieli wirusa na całym świecie przekroczyła już 100 000.

Wielu te liczby szokują, ponieważ praktycznie 3 zarażonych na 100 rozpoznanych przypadków kończy się śmiercią. Dla porównania grypa sezonowa statystycznie zabija 1 na 100 chorych. Należy jednak pamiętać, że koronawirus jest czymś nowym dla organizmu człowieka, na co nie jest on jeszcze w żaden sposób uodporniony. Wielu z nas w naturalny sposób uodporniło swój organizm na grypę sezonową, której objawy są bardzo podobne, ale po kilku dniach odpoczynku i zażywaniu lekarstw znikają.

Większość ofiar śmiertelnych koronawirusa to osoby starsze oraz zmagające się również z innymi dolegliwościami. Organizmy tych osób nie były w stanie w sposób naturalnie zwalczyć zagrożenia, a w dodatku różne inne powikłania pogarszały sytuację. Dlatego wiele osób w młodym i średnim wieku uważa, że nawet jeżeli zostaną zarażone wirusem, to prędzej lub później wrócą do zdrowia. Jest to myślenie niestety mylne, które może mieć bardzo negatywne skutki. Wystarczy tylko wspomnieć, że jest to wirus nowy, który w bardzo szybki sposób ewoluował. Przypomnijmy sobie o tym, że pierwszymi jego nosicielami były zwierzęta. Ponadto pierwotnie uważano, że wraz ze wzrostem temperatur zachorowalność będzie mniejsza – tak jest z grypą sezonową. To również jest mit – wystarczy tylko prześledzić kraje, gdzie rozpoznano już wirusa np. w Iranie.

Koronawirus jest oczywiście zagrożeniem dla Polski. Już teraz mamy rozpoznane pierwsze przypadki jego obecności. Należy przypuszczać, że wraz z upływem czasu będzie ich więcej i nie powinno być to dla nikogo żadne zaskoczenie. Wirus bardzo szybko rozpoznawany jest w kolejnych krajach. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z początkiem marca odnotowano minimum 1 nosiciela wirusa, aż w 88 krajach. Najwięcej odnotowanych zarażonych wirusem jest oczywiście w Chinach.

Skuteczne zwalczanie koronawirusa – poznaj metodę ozonowania

INSEKTserwis to firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dezynfekcji – proces mający na celu niszczenie formy wegetatywne mikroorganizmów. W potocznej mowie jest to nic innego jak proces odkażania. Głównym celem dezynfekcji jest trwała eliminacja drobnoustrojów chorobotwórczych (wirusów, bakterii, grzybów) wraz z przetrwalnikami. Skuteczna dezynfekcja zależy od 2 głównych czynników – czasu działania środka dezynfekującego oraz jego stężenia. Im dłuższy czas działania środka dezynfekującego oraz wyższy stopień jego stężenia, tym większa skuteczność jego działania.

Skuteczne zwalczanie koronawirusa jest możliwe dzięki ozonowaniu. Jest to jedna z kilku metod dezynfekcji, posiadającą właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, silnie utleniające. Wykorzystywane w wielu dziedzinach życia przy pomocy generatorów ozonu. Podczas wykonywania usługi ozonowania wykorzystujemy certyfikowane środki przeznaczone do zwalczania koronawirusa.

Usługa dezynfekcji – zwalczanie kornawirusa za pomocą ozonowania, skutecznie niszczy bakterie oraz wirusy. Używany ozon jest najsilniejszym utleniaczem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zniszczyć koronawirusa. W trakcie wykonywania czynności ozonowania wykorzystujemy niezwykle wydajne ozonatory, które spełniają liczne normy, a nasza załoga jest przeszkolona i posiada niezbędne doświadczenie do wykonywania tego typu usług. Proszę pamiętać, że ozonowanie to jedna z kilku metod dezynfekcji.

Mity na temat koronawirusa

Media dzień w dzień informują nas o różnych zagrożeniach jakie niesie ze sobą koronawirus Covid-19. Niestety często zdarza się tak, że prezentowane informacje mijają się z prawdą lub też są powielane i przekręcane. Wybraliśmy kilka naszym zdaniem najmniej prawdziwych informacji o koronawirusie.

Przesyłki z AliExpress mogą być zakażone

Nie ma większych możliwości, żeby wirus dotarł do Polski przy pomocy przesyłek z Aliexpress. Wirus przekazywany jest z nosiciela do zdrowej osoby jedynie podczas bezpośredniego kontaktu np. poprzez kichnięcie w obecności innej osoby.

Maski ochronne uchronią nas przed koronawirusem

Jest to po części prawda, ale często błędnie interpretowana. Maseczki ochronne powinny nosić osoby zakażone, a wszystko to w celu, aby nie rozprzestrzeniać wirusa. Osoby zdrowe nie powinny ich nosić.

W ochronie przed koronawirusem pomoże sól fizjologiczna

W Internecie znaleźć można różne przykłady zabezpieczeń przed koronawirusem. Jedna z nich mówi o tym, aby używać soli fizjologicznej do płukania gardła. Każdego tygodnia pojawiają się nowe metody zabezpieczenia przed wirusem, ale żadna oficjalna nie potwierdza metody z solą fizjologiczną.

Nacieranie olejem sezamowym ochroni przed koronawirusem

Jest to również mit. Nie ma żadnych medycznych potwierdzeń, aby olej sezamowy w jakikolwiek sposób chronił zdrową osobę przed zarażeniem się.

Koronawirus atakuje jedynie osoby starsze

Prawdą jest, że osoby starsze są bardziej narażone na zarażanie się wirusem. Jednak prawdą jest również to, że ich system odpornościowy jest słabszy, niż u zdrowej osoby w średnim wieku. Nie jest jednak prawdą, że tylko takie osoby mogą zostać zakażone.

Dzieci nie mogą zostać zarażone koronawirusem

Dzieci mogą nie wykazywać standardowych objawów koronawirusem i mogą go przechodzić bezobjawowo. Zaleca się jednak izolowanie ich od osób, które mogą być zarażone.

Zwalczanie koronawirusa – dezynfekcja poprzez ozonowanie w Twoim mieście

Firma ISEKTserwis wykonuje usługę dezynfekcji (zwalczanie koronawirusa) przy pomocy metody ozonowania. Zapraszamy do współpracy administratorów wszelkiego typu obiektów, w których występują duże skupiska osób:

• szpitale, przychodnie lekarskie, gabinety stomatologiczne
• gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie,
• żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie,
• parki rozrywki, świetlice, place zabaw
• hotele, motele, restauracje.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa Wielkopolska:

Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Swarzędz, Luboń, Śrem, Września, Krotoszyn, Turek, Jarocin, Wałcz, Wągrowiec, Kościan, Koło, Środa Wielkopolska, Rawicz, Gostyń, Chodzież, Nakło nad Notecią, Szamotuły, Złotów, Międzyrzecz, Oborniki, Pleszew, Trzcianka, Nowy Tomyśl.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa zachodniopomorskie:

Szczecin, Koszalin, Stargard, Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecinek, Police, Wałcz, Białogard, Goleniów, Gryfino, Gryfice, Świdwin, Choszczno.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa drewna pomorskie:

Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Tczew, Wejherowo, Rumia, Starogard Gdański, Chojnice, Malbork, Kwidzyn, Sopot, Lębork, Pruszcz Gdański, Reda, Kościerzyna.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa warmińsko mazurskie:

Olsztyn, Elbląg, Ełk, Ostróda, Iława, Giżycko, Kętrzyn, Bartoszyce, Szczytno, Mrągowo.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa kujawsko pomorskie:

Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Brodnica, Świecie, Chełmno.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa mazowieckie:

Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Ząbki, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Piastów.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa podlaskie:

Białystok, Suwałki, Łomża, Augustów, Bielsk Podlaski, Zambrów, Grajewo, Hajnówka, Sokółka.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa dolnośląskie:

Białystok, Suwałki, Łomża, Augustów, Bielsk Podlaski, Zambrów, Grajewo, Hajnówka, Sokółka.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa łódzkie:

Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Zgierz, Skierniewice, Radomsko, Kutno, Sieradz, Zduńska Wola, Łowicz, Wieluń.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa lubelskie:

Lublin, Zamość, Chełmn, Biała Podlaska, Puławy, Świdnik, Kraśnik, Łuków, Biłgoraj.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa opolskie:

Opole, Kędzierzyn Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, Prudnik, Strzelce Opolskie.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa świętokrzyskie:

Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz, Końskie.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa śląskie:

Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawierci, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Myszków, Żywiec.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa małopolskie:

Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Trag, Bochnia, Gorlic, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Wadowice.

Dezynfekcja – zwalczanie koronawirusa podkarpackie:

Rzeszów, Stalowa Wola, Przemyśl, Mielec, Tarnobrzeg, Krosno, Dębica, Sanok, Jarosław, Jasło.