TELEFON KONTAKTOWY (+48) 512-322-215
Sklep Stacjonarny

Sklep INSEKTserwis,
ul. Grabowska 29a,
pawilon 11 ( targowisko Witosa )

Biuro

ul. Chłopickiego 31,
63-400 Ostrów Wielkopolski

Fakty i mity o ozonowaniu

Fakty i mity o ozonowaniu – dowiedz się więcej

Ozonowanie jest metodą oczyszczania i dezynfekcji najróżniejszych obiektów. Bez wątpienia jest to najskuteczniejsza i najmniej inwazyjna metoda zwalczania szkodliwych dla zdrowia substancji. Od czasów pandemii jest to rosnący trend wśród klientów indywidualnych oraz biznesowych w sposobie zwalczania niewidocznych dla oka ludzkiego zarazków oraz innych szkodliwych substancji.

Z naszego wpisu poznasz kilka faktów oraz mitów o ozonie, który przeznaczony i wykorzystywany jest w naszej firmie do dezynfekcji przedmiotów oraz pomieszczeń. Samo zastosowanie ozonu jest stale badane przez naukowców i co chwilę poznaje nowe informacje na jego temat.

Ozon najskuteczniej środek w dezynfekcji – prawda

Ozon charakteryzuje się silnymi właściwościami ulatniającymi, dzięki czemu jest przydatny w walce z mikroorganizmami. Ponadto skutecznie utlenia związki organiczne, dezynfekuje ciecz, czy też gaz oraz rozpuszcza związki nieorganiczne. Ozon wykorzystywany jest również do oczyszczania wody, która posiada niewłaściwy smak, czy też kolor.

Obecnie o ozonie najgłośniej było w czasie walki z koronawirusem. Doskonale sprawdzał się w dezynfekcji pomieszczeń. Kierowcy powinni kojarzyć ozon również z dezynfekcji klimatyzacji samochodowych. Naukowcy z każdym kolejnym rokiem odkrywają nowe właściwości ozonu, które wykorzystywane są np. w medycynie niekonwencjonalnej.

Ozon jest szkodliwy – mit

Tego typu głosy padają od osób, które na widok specjalistów w specjalistycznych skafandrach uważają, że ozon jest nieszkodliwy. W tym przypadku wszystko zależy od jego stężenia (bezpieczne stężenie wynosi 0,02 ppm–0,05 ppm). Trzeba też pamiętać, że po wykonaniu usługi ozonowania pomieszczenia są wietrzone, a wszelkie mikroorganizmy są zwalczane w trakcie wykonywania usługi ozonowania.

Gdyby ozon był tak niebezpieczny, to nie byłby tak chętnie wykorzystywany w dezynfekcji pomieszczeń, przy odkażaniu w produkcji spożywczej, medycynie i kolejnych dziedzinach życia, gdzie jest tak pozytywnie oceniany. Ozon jest gazem całkowicie naturalnym. Jest to forma tlenu, która składa się z trzech atomów, a nie jak tlen – z dwóch. Szkodliwy ozon znajduje się bardzo wysoko w atmosferze. Zapewne słyszeliście kiedyś o dziurze ozonowej, ale w dezynfekcji ozon jest jak najbardziej korzystny.

Ozon zapewnia trwałą czystość – mit

Usługa ozonowania przy dezynfekcji jest niezwykle skuteczna, ale nie można powiedzieć, że raz wykonana w zupełności rozwiązuje problem. Owszem w momencie ozonowania np. pomieszczenia zostanie ono pozbawione mikroorganizmów, czy też nieprzyjemnego zapachu. Ale trzeba mieć na uwadze, że usługa ozonowania musi być wykonana profesjonalnie. Ponadto np. w przychodni lekarskiej każdego dnia można spodziewać się zagrożeń, które należałoby zneutralizować poprzez ozonowanie. Dla zachowania sterylności konieczne jest zachowanie odpowiedniej higieny.

Skuteczne ozonowanie INSEKTserwis - skontaktuj się z nami

Skorzystaj z naszej wiedzy oraz doświadczenia w ozonowaniu.
Skontaktuj się z nami (+48) 512-322-215.