Jak pozbyć się much w domu?

Czy Ciebie również denerwują muchy latające w pomieszczeniu, w którym masz ochotę wypocząć po ciężkim dniu w pracy i nie masz zamiaru walczyć z nimi tradycyjną klapka na muchy? Nas również. Poznaj kilka naszych propozycji, które w większym lub mniejszym stopniu wyeliminują muchy, a Ty będziesz mógł spokojnie wylegiwać się na kanapie.

Moskitiera dopasowana do Twoich okien

Lato to czas kiedy bardzo chętnie wietrzymy nasze domy i mieszkania. To również czas kiedy muchy najchętniej odwiedzają nasze cztery kąty. Jest na to sposób. Moskitiera, którą zabezpieczymy nasze okna. Na rynku mamy dwie opcje. Wersja droższa to skorzystanie z fachowej obsługi i zamówienie moskitiery przygotowanej na wymiar w metalowej ramie, którą możemy ściągnąć na jesień i ponownie ją założyć na wiosnę. Opcja tańsza to kupno siatki i samodzielne zabezpieczenie okna. Takie rozwiązanie ochroni nas również przed komarami, ale pamiętaj żeby moskitiera w całości zabezpieczała Twoje okno i nie miała żadnych otworów, przez które wlecą niechciane owady.

Muchołówka – roślina do zwalczania much

Są rośliny doniczkowe, które dzięki wydzielanym zapachom skutecznie odstraszają muchy z naszego otoczenia, ale my mamy dla Ciebie propozycje tych z opcji „must have”. Co powiesz na roślinę, która żywi się muchami, a jej skuteczność jest tym większa, że sama je do siebie zwabia? Brzmi ciekawie? Czytaj dalej. Muchołówka, bo o niej mowa jest owadożerna. Owad zwabiony przez roślinę siada na blaszkach pokrytymi włoskami, a wtedy pułapka automatycznie się zamyka. Dzięki temu mucha nie ma drogi ucieczki, a Ty masz problem z głowy. Muchołówka otworzy się ponownie kiedy strawi swoją ofiarę.

Lep na muchy – skuteczny sposób na większe ilości

Nie jesteśmy zwolennikami takiego rozwiązania, ponieważ jest mało estetyczne, ale sprawdzi się w sytuacji kiedy będziemy mieli do czynienia z dużą ilością much i żadne naturalne sposoby już nie pomogą. Rozwiązanie bardzo tanie i skuteczne. Pamiętaj tylko, że lep należy trwale usunąć w momencie kiedy owady zostaną złapane, gdyż przenoszą one różne bakterie i choroby.

mencie kiedy owady zostaną złapane, gdyż przenoszą one różne bakterie i choroby.