Skuteczne sposoby na komary – opryski i preparaty

laczego komary gryzą i dlaczego gryzą komarzyce?

Bardzo często mówimy, że ugryzł nas komar. Brzmi to nieco absurdalnie, zważywszy na fakt, że wszystkiemu winne są samice. Samce znacznie bardziej od naszej krwi wolą nektar kwiatowy. Można? Można, ale niestety komarzyce potrzebują protein, które znajdują w naszej krwi. Jest im ona niezbędna do składania jaj. Teraz już wiesz dlaczego komary gryzą? Wróć… teraz już wiesz dlaczego komarzyce nas gryzą?

Ciekawostką jest również fakt, że komarzyca po złożeniu jaj również przerzuca się na nektar kwiatowy. Jednak jest jedno małe ale… Komarzyce okres lęgowy mają nawet co 4 dni. Natomiast w czasie składania jaj potrafią wyssać z nas około 5 mg krwi. Liczba wrażenia może nie robi, ale jest to dwa razy więcej, niż masa ich ciała. A jak przypomnimy sobie o licznych bąblach i uczuciu swędzenia, to jednak wszelkie liczby przestają mieć znaczenie.

  • Ile żyją komary i dlaczego tak krótko?
  • Czy domowe sposoby na komary są skuteczne?
  • Jakie preparaty proponuje INSEKTserwis
  • Jakie są metody odkomarzania?
  • Jak zamówić usługę odkomarzania w INSEKTserwis?

Ile żyje komar? I dlaczego samica żyje dłużej od samca?

Wbrew temu, co mogłoby nam się wydawać. Komary nie mają łatwego życia. Na każdym kroku czai się na nie niebezpieczeństwo i to nie tylko ze strony człowieka. Ile żyją komary i dlaczego tak krótko?

Największymi wrogami komarów nie są wcale ludzie, a ryby oraz ważki, które żywią się ich larwami. Jeżeli masz w ogródku lub na swojej posesji oczko wodne, to koniecznie zadbaj o rybki. W naszym kraju jednak największym wrogiem komarów są jeżyki. To gatunek ptaków, który w ciągu doby potrafi upolować nawet 20 000 komarów. Brzmi niewiarygodnie, ale prawdziwie. Ponadto miej świadomość, że we własnym otoczeniu również możesz mieć jeżyki. W wielu miastach powstają specjalne karmiki, które przystosowane są dla tego typu ptaszków.

Jeżeli komary będą miały nieco szczęści i nie upoluje ich człowiek lub np. wspomniany jeżyk, to ich życie i tak nie będzie długie. Ile żyje komar? Średni czas życia samca wynosi około 10. Dla porównania samice mogą przeżyć od 6 do 8 tygodni. Zdarza się, że w stanie hibernacji komary potrafią przeżyć nawet do pół roku.

Co odstraszy komary i środki na komary? INSEKTserwis radzi

Jeżeli masz nadzieję, że znajdziesz tutaj domowe sposoby na skuteczną walkę z komarami, to z góry przepraszamy, ale nie. Owszem w Internecie znajdziesz opisy różnych roślin lub domowych olejków, które odstraszają komary. Miej jednak świadomość, że na przestrzeni wielu lat komary również się uodporniły na to, co je otacza. Dlatego nie może dziwić, że producenci preparatów do odstraszania komarów, tworzą nowe i mocniejsze środki.

W sklepie online INSEKTserwis posiadamy sprawdzone i skuteczne preparaty do walki z komarami. Wszystkie środki posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, dzięki czemu są bezpieczne do samodzielnego użytku. Przed użyciem zapoznaj się z etykietą na produkcie lub instrukcją producenta. W przypadku pytań skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Draker 10.2 koncentrat na kleszcze i komary [1L]

Propal Herkules S preparat owadobójczy [300 ml]

Aspermet 200 EC preparat do zwalczania owadów [1L]

Opryski na komary – skuteczna usługa odkomarzania z INSEKTserwis

Na wstępie należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Jakakolwiek metoda odkomarzania może być wykonywana przez wykwalifikowane firmy. Wszystko z uwagi na fakt, że możemy narazić siebie oraz inne, pożyteczne owady, takie jak np. pszczoły. Dlatego zaleca się wykonywanie usług odkomarzania w godzinach wczesno porannych lub późno wieczornych, kiedy pszczółki są znacznie mniej aktywne.

Tego typu środki bezpieczeństwa w szczególności powinny być wdrożone przy metodzie chemicznej. Polega ona na wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych, poprzez opryskanie największych siedlisk komarów. W tym przypadku warto również wspomnieć, że tego typu miejsca bardzo często zlokalizowane są w obrębie stawów, czy też oczek wodnych. Przed wykonaniem tej czynności warto zatroszczyć się o rybki w wodzie. Jeżeli chcesz przeprowadzić skuteczne odkomarzanie metodą chemiczną, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Druga metoda odkomarzania polega na zamgławianiu przestrzennym. Drobne i lekkie krople unoszące się w powietrzu pozwalają w krótkim czasie zająć większy obszar. Ma to duże znaczenie przy odkomarzaniu miejsc o dużych przestrzeniach, gdzie ponadto występuje duża roślinność w postaci wysokich zarośli, krzewów itd.

Ostatnią metodą odkomarzania, którą możemy polecić polega na stworzeniu swojego rodzaju pułapki. Niewidoczna warstwa filmu silikonowego na terenach podmokłych, skutecznie zniechęca komarzyce do składania na nich jajek. Inny sposób odkomarzania metodą fizyczną, polega na wykorzystaniu lamp owadobójczych, wyposażonych w maty lepowe lub siatki elektryczne.

Jeżeli masz problem z komarami, a wszystkie Twoje metody w walce z komarami zawiodły, skontaktuj się z nami. Skorzystaj z naszego bogatego doświadczenie w walce z niechcianymi gośćmi. Przeprowadzimy profesjonalne i skuteczne odkomarzanie, a Ty w spokoju wypoczniesz z najbliższymi na świeżym powietrzu.